Достапни линкови

logo-print

Тројца американски војници загинале во Авганистан


Најмалку тројца американски војници загинаа во Јужен Авганистан, со што бројот на загинати американски војници во август изнесува 32. Во соопштението на војската се наведува дека војниците загинале кога врз нивната партола бил извршен оружен напад.
XS
SM
MD
LG