Достапни линкови

logo-print

Саудиските власти уапсија 44 осмничени терористи


Саудиските власти уапсија 44 луѓе осмничени за поврзаност со терористичката мрежа Ал Каеда, соопшти министерството за внатрешни работи во Ријад.
Портпаролот на министерството рече дека луѓето се осомничени за подршка и помагање на криминалните активности на Ал Каеда.
Според соопштението, 43 од уапсените се Саудијци, а еден е странец.
XS
SM
MD
LG