Достапни линкови

logo-print

Али Ахмети се сретна со Сали Бериша


Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети денеска во Тирана се сретна со албанскиот премиер Сали Бериша.
Средбата била на барање на Бериша.Двајцата соговорници разговарале за развојот на регионот, за интегративните процеси во Албанија и во Mакедонија, како и за унапредување на соработката меѓу двете земји, особено во економијата, бизнисот, туризмот и заемната политичка соработка.
XS
SM
MD
LG