Достапни линкови

logo-print

Медведев бара безмилосно убивање на терористите


Претседателот Дмитриј Медведев вели дека терористите од руските немирни региони во северен Кавказ треба да бидат убиени „без емоции или двоумење“. За време на средбата на национален совет за безбедност Медведев рече дека битката против терористите не е формалност.
„Тие мора да бидат ликвидирани без емоции или колебање. Во спротивно нема да успееме“, вели Медведев.
Неговите забелешки доаѓаат откако во понеделникот, загинаа 21 човек, кога камион бомба удри во полициска станица во севернорускиот град Назран.
XS
SM
MD
LG