Достапни линкови

logo-print

Трет голем напад во Кабул деновиве пред утрешните избори


Полицијата во Кабул ја превзеде контролата врз банката во која влегоа непознат број вооружени лица. Шефот на полицијата Сајет Абдул Гафур изјави дека полицијата убила тројца напаѓачи. Портпарол на талибанците нападот во главниот град на Авганистан го поврза со утрешните претседателски избори, додека за полицијата станува збор за криминалци кои се обиделе да ја ограбат Банката во Кабул. Ова е трет голем напад во Кабул во изминативе 5 дена.
XS
SM
MD
LG