Достапни линкови

logo-print

Нападната Банка во Кабул


Полицијата во Кабул ја опколи банката во која по престрелките се наоѓа непознат број талибанци. Шефот на полицијата Сајет Абдул Гафур изјави дека полицијата убила тројца напаѓачи. Портпарол на талибанците нападот вo главниот град на Авганистан го поврза со утрешните претседателски избори, додека за полицијата станува збор за криминалци кои се обиделе да ја ограбат Банката во Кабул.
XS
SM
MD
LG