Достапни линкови

logo-print

Нови напади на Талибанците


Десетина луѓе загинаа во неколку напади на Талибанците во Авганистан. Најмалку седум луѓе загинаа во самоубиствен бомбашки напад, кога терористот со автомобил нападнал ковој на НАТО, во близина на воената база на САД во Кабул. Во нападот загинале авганистански цивили, странски војници и Авганистанци што работеле за ОН.
Во источен Авганистан, пак загинаа двајца американски војници.
XS
SM
MD
LG