Достапни линкови

logo-print

Турците протестираат против забраната за пушење


Околу 1000 луѓе, денеска, се собраа во Анкара да протестираат поради забраната за пушење во баровите, кафетериите и рестораните. Меѓу демонстрантите беа и сопственици и директори на угостителски објекти кои тврдат дека забраната им го загрозува бизнисот. Тие бараат владата да дозволи да отворат одделни простории за пушачи. Владата тврди дека нема да попушти.

XS
SM
MD
LG