Достапни линкови

logo-print

Русија претерува чешки дипломати


Русија протерува двајца чешки дипломати од Москва, како одговор на протерувањето на двајца дипломати од руската амбасада во Прага, пренесува новинската агенција Интерфакс, повикувајќи се на неименувани руски челници.
Претходно чешките медиуми објавија дека Прага ќе протера двајца руски дипломати. Чешкиот премиер и руската амбасада во Прага немаа коментар за тоа.
XS
SM
MD
LG