Достапни линкови

logo-print

Уапсен портпаролот на талибанците


Пакистанските безбедносни сили го уапсиле портпаролот на талибанците Муави Омар, јавуваат агенциите, повикувајќи се на разузнавачки извори во Исламабад. Тој бил заробен на границата со Авганистан. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG