Достапни линкови

logo-print

Уште три македонски клуба се под истрага на УЕФА


УЕФА води истрага за уште три македонски клуба, потврди главниот инспектор на УЕФА за борба против организираниот криминал, манипулации и местење на натпревари, Герхард Копел.
Станува збор за еден натпревар за ФК „Милано“ одигран во јули годинава, за еден натпревар на „Вардар“ од пред две години и за два натпревара на „Работнички“.
Во Министерството за внатрешни работи во Скопје, Копел, денеска, го достави досието за случајот „Победа“. Прилепчани добија осумгодишна суспенизија за настап во еврокуповите поради местење на натпреварот со ерменскиот „Пјуник“.

XS
SM
MD
LG