Достапни линкови

logo-print

Несреќа во најголемата хидроелектрана во Русија


Осум луѓе загинаа, а 54 се водат како исчезнати по несреќата во најголемата хидроелектрана во земјата, соопштуваат руските власти. До несреќата дошло за време на ремонт на постројката.
Кога водата ја поплавила просторијата со турбини, постројката била исклучена.

XS
SM
MD
LG