Достапни линкови

logo-print

Јапонската економија повторно расте


Јапонската економија пораснала за 3,7 насто во второто три месечие на годишно ниво, поради силниот извозот по најлошата рецесија која ја зафати Јапонија по Втората Светска Војна. На јапонската индустрија и погодува зголеменета побарувачка во Кина и другите растечки пазари.
XS
SM
MD
LG