Достапни линкови

logo-print

Пакистан напредува против талибанците


Специјалниот американски пратеник Ричард Холбрук го поздрави напредокот на Пакистан во борбата против талибанците на западната граница со Авганистан. Холбрук по средбата со министерот за надворешни работи Шах Махмуд Курејши изјави дека ова дава простор за односите меѓу Америка и Пакистан да се фокусираат на енергијата и економскиот развој.
XS
SM
MD
LG