Достапни линкови

logo-print

Хамид Карзаи на ТВ дебата со противкандидатите


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ќе учествува во телевизиска дебата со неговите двајца главни противкандидати за претседателската функција. Радио Слободен Авганистан ја организира дебатата меѓи Карзаи, кој се смета за фаворит на изборите кои треба да се одржат неделава, и двајцата поранешни министри Рамазан Башардост и Ашраф Гани.
XS
SM
MD
LG