Достапни линкови

logo-print

Хелихоптерска несреќа во Иран


Тројца луѓе загинаа во хелихоптерска несреќа при тренажен лет, 45 километри југозападно од Техеран, објави иранската државна телевизија. Иранските власти го испитуваат случајот, но не го соопштуваат идентитетот на загинатите, ниту пак кажуваат за каков тип на хелихоптер се работи.
Тројца полицајци загинаа во хелихоптерска несреќа во југоисточен Иран, на почетокот на месецов.

XS
SM
MD
LG