Достапни линкови

logo-print

Ричард Холбрук во Пакистан


Американскиот специјален дипломатски претставник Ричард Холбрук го пофали „многу значајниот напредок“ на Пакистан, во преземањето на контролата на областите што порано ги контролираа Талибанците. Холбрук денеска ја почнува официјалната посета на Пакистан. Тој изјавил дека Соединетите држави ќе обезбедат повеќе оружје за поуспешна борба против милитантите, но ветил и економска помош.
XS
SM
MD
LG