Достапни линкови

logo-print

Мусави формира ново опозициско движење


Иранскиот опозициски лидер Мир Хосеин Мусави, според најавите, ќе продолжи со протестот против иранските власти, преку новото движење „Зелениот пат на надежта“. За еден ирански весник, Мусави вели дека движењето се формира за да му помогне на иранскиот нароф да се избори за своите права.
Мусави му беше најсилниот противник на претседателот Махмуд Ахмадинеџад, на јунските избори.
XS
SM
MD
LG