Достапни линкови

logo-print

Авганистанската армија убила 38 Талибанци


Авганистанската армија соопштува дека нејзините специјални единици, подржани од меѓународните сили, вчера, убиле 38 талибански милитанти. Командантот на јужноавганистанскиот воен корпус Шаир Мохамад Зазаи, за агенцијата Франс прес, изјави дека тоа е вкупниот број на талибански жртви, од три различни напади на авганистанските сили.

XS
SM
MD
LG