Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Пакистан


Тројца војници загинаа во самоубиствен напад во долината Сват, во северозападен Пакистан, кога возили натоварено со експлозив удри во контролен пункт на пакистанската армија.
Ова е прв самоубиствен напад во Сват од јули, кога владата презема воена офанзива и ги опколи областите под контрола на Талибанците.
XS
SM
MD
LG