Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореја сака да разговара за нуклеарките


Претседателот на Јужна Кореја Ли Мианг Бак повика на разговори со Северна Кореја, со цел Корејскиот Полуостров да се ослободи од нуклеарното оружје, но и да се намали бројот на конвенционални оружја. Тој рече дека нуклеарното оружје не ја гарантира безбедноста на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG