Достапни линкови

logo-print

Стражарите ги јавале притворените во Иран


Иранскиот опозициски лидер Мехди Каруби вели дека неколку луѓе приведени на постизборните протести биле терани да ползат како животни, додека затворските чувари ги јавале, тепале и мачеле.
На интернет страницата на партијата на Каруби се вели дека некои од уапсените биле соблекувани голи и биле терани да се качуваат еден врз друг во ќелиите во озлогласениот затвор Кахризак.

XS
SM
MD
LG