Достапни линкови

logo-print

Американскиот сенатор се сретна со властите на Мјанмар


Американскиот сенатор Џим Веб се сретна со водачот на воениот режим на Мјанмар. Се очекува, Веб, со тамошните власти, да разговара за судбината на американецот осуден на седум години принудна работа, зашто доплива до домот на нобеловката Анг Сан Су Чи, која е во домашен притвор. Сенаторот Веб, кој е претседавач на поткомитетот за Источна Азија и Пацификот, е првиот висок американски претставник што се сретнал со лидерите на режимот во Мјанмар.

XS
SM
MD
LG