Достапни линкови

logo-print

Медведев исклучува подобри односи со Украина


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека не гледа начини за подобрување на односите со Украина со сегашното раководство на таа земја. ,,Би бил среќен ако нешто се случи за да дојде до промена на ситуацијата,, изјави Медведев денеска во Сочи. Тој одби да го елаборира вчерашниот одговор на украинскиот лидер Виктор Јушченко на претходното отворено писмо во кое Медведев го критикува раководството во Киев.
XS
SM
MD
LG