Достапни линкови

logo-print

Потврдени изборните резултати во Молдавија


Уставниот суд на Молдавија денеска ги потврди резултатите од минатомесечните парламентарни избори на кои четирите опозициони партии освоија повеќе пратенички места од владејачката Комунистичката партија. Судот му порача на претседателот на Молдавија во заминување Виктор Воронин да ја закаже првата седница на парламентот до крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG