Достапни линкови

logo-print

Клинтон ја завршува турнејата по Африка


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон со посетата на Зеленортските острови денеска ја завршува 11 дневната турнеја по Африка за време на која престојуваше во седум држави на тој континент. Разговорите со тамошните лидери беа фокусирани врз напорите за намалување на корупцијата и за унапредување на демократијата и на човековите права.
XS
SM
MD
LG