Достапни линкови

logo-print

САД загрижени поради ветувањата на Путин за воена помош на Абхазија


Американскиот Стејт департмент изрази загриженост поради ветувањето на рускиот премиер Владимир Путин на властите во Абхазија дека Русија ќе им даде околу 500 милиони долари помош за воени и други потреби. Најмногу не загрижува прашањето на суверенитетот и територијалниот интегритет на Грузија, изјави портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули, додавајќи оти Русија и другите земји во регионот треба да ги почитуваат меѓународно признатите граници на Грузија.
XS
SM
MD
LG