Достапни линкови

logo-print

Шкотската влада се уште не решила за ал Меграхи


Шкотската влада соопшти дека се уште не решила дали ќе го помилува Либиецот Абдел Басет ал Меграхи одговорен за поставување бомба на авионот Пан Ам над шкотскиот град Локерби. Медиумите јавија дека Ал Меграхи ке бил помилуван поради рак на простата. Тој е осуден доживотно бидејки во 1988 загинаа 259 лица, според медиумите, ке бил ослободен од затвор.
XS
SM
MD
LG