Достапни линкови

logo-print

Тешки борби во северозападен Пакистан


Според пакистански безбедносни извори, во тешките борби меѓу провладините сили и талибанците во северозападен Пакистан загинале 70 тина милитанти. Ова од независни извори не може да биде потврдено Според владата, во овој регион пред една недела бил убиен талибанскиот лидер Бејтула Мехсуд додека талибанците тврдат дека тој е жив.
XS
SM
MD
LG