Достапни линкови

logo-print

Иран бара забрана за напад врз нуклеарни постројки


Иран повика на забрана на напади на нуклеарни капацитети. Оваа понуда ке биде дадена на есенската Конференција, потврдија инрански дипломати, според кои станувало збор за принципи, и нема поврзаност со израелските закани за напад на иранските нуклеарни постројки доколку Техеран не ја запре контроверзната програма за која западните земји тврдат дека има за цел изработка на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG