Достапни линкови

logo-print

Талибанците напаѓаат во северен Авганистан


Талибанците убиле шеф на полицијата и еден полицаец, при нападот врз полициска станица во северен Авганистан, соопштуваат властите. Нападот се случил во провинцијата Кундус, која до сега важеше за мирен дел на земјата.
XS
SM
MD
LG