Достапни линкови

logo-print

На Косово уапсен србин поради воено злосторство


Полицијата на Косово соопшти дека упасила едно лице од српска националност осомничено дека извршило воено злосторство во близина на Призрен. Портпаролот на полицијата Арбер Бека прецизира дека станува збор за лице на возраст од 33 години кое било уапсено во соработка со надлежен обвинител од мисијата ЕУЛЕКС. Други детали не се сооштени.
XS
SM
MD
LG