Достапни линкови

logo-print

Двоцифрен процент на падот на руската економија


Руската економија доживеала пад од речиси 11 проценти во вториот квартал годинава, споредено со истиот период лани. Во првиот квартал од 2009-та, руската економија бележеше пад од речиси 10 проценти. Руските власти прогнозираат дека годинава ќе биде регистриран пад на бруто домашниот производ од 8 насто.
XS
SM
MD
LG