Достапни линкови

logo-print

Пад на акциите на американските берзи


Акциите на американските берзи го доживеаја најголемиот пад во изминатите пет недели. Инвеститорите на берзите ги очекуваат проценките на американската централна банка за состојбата на националната економија. Американските монетарни власти во вторникот почнаа дводневен состанок на кој се дискутира за состојбата и перспективите на домашната економија.
XS
SM
MD
LG