Достапни линкови

logo-print

ХИВ вирусот опасно се шири во Азија


Обединетите Нации соопштија дека 50 милиони жени од Азија се под ризик да се заразат од ХИВ вирусот. Во својот последен извештај изработен во соработка со азиски невладини организации, ОН предупредуваат дека ХИВ вирусот се шири на азискиот континент поради тоа што се повеќе мажи имаат незаштитен коитус со сексуални работнички.
XS
SM
MD
LG