Достапни линкови

logo-print

Статуа на Ленин уби млад Белорусин


Еден млад Белорусин загина кога врз него се сруши голема статуа на основачот на Советскиот сојуз Владимир Илич Ленин. Белоруските власти соопштија дека 21-годишникот бил пијан кога се качил на статуата и се обидел да се ниша, на познатата испружена рака на Ленин. Белорускиот сервис на Радио Слободна Европа информира дека момчето тешко се повредило при падот, кога горниот дел од статуата се скршил.

XS
SM
MD
LG