Достапни линкови

logo-print

Таџикистанската полиција убила исламистички милитант


Таџикистанската полиција соопшти дека убила исламистички милитант осомничен за поврзаност со Талибанците. Западните медиуми, повикувајќи се на неименувани извори во таџикистанското министерство за внатрешни работи, објавија дека милитантот бил убиен откако отворил оган на полицајците што сакале да го уапсат.

XS
SM
MD
LG