Достапни линкови

logo-print

Талибанци го нападнале конвојот на авганистански гувернер


Еден авганистански полицаец загина во престрелка, откако неколкумина Талибанци ја нападнале придружбата на гувернерот во главниот град на провинцијата Логар Пули Алам.
Талибанците извршија неколку напади во источните авганистански градови, месецов. Карактеристично за нападите е тоа што, Талибанците, истовремено, напаѓаат со ракетирање, пукање од огнено оружје и самоубиствени бомбашки напади.
XS
SM
MD
LG