Достапни линкови

logo-print

Напади на милитантите во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека стотина милитанти им поставиле заседа на владините војници на патот кон Мир Али, еден од поголемите градови во Северен Вазиристан. Во борбите имале неколкумина повредени војници. Во таа област е воведен полициски час.
XS
SM
MD
LG