Достапни линкови

logo-print

Вашингтон за продолжување на преговорите со Иран


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Соединетите држави немаат илузии дека Иран ќе се врати на преговорите за неговата нуклеарна програма и оти немаат уште долго да чекаат на одговорот на Техеран. Клинтон додаде дека Вашингтон ќе ги обнови напорите за продолжување на преговорите со Иран, а во кои учествуваат и петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, како и Германија.
XS
SM
MD
LG