Достапни линкови

logo-print

Техеран ги отфрла странските критики


Иран ги отфрли западните критики за масовните судења на учесниците на протестите по претседателските избори. Портпарлот на министерството за надворешни работи Хасан Гашгави изјави дека Техеран остро ќе се брани против секаква странска интервенција во иранските домашни случувања.
XS
SM
MD
LG