Достапни линкови

logo-print

Годишнина од загинувањето на осум војници кај Љуботен


Денеска се одбележува осумгодишнината од загинувањето на осуммина припадници на АРМ кај месноста Љуботенски Бачила. По тој повод на спомен обележјата во касарната Илинден, како и во селата Љубанци и Волково, ќе биде положено цвеќе. Покрај членови на семејствата, ќе присуствуваат и делегации на македонската влада и на Генералштабот на Армијата на Република Македонија.

XS
SM
MD
LG