Достапни линкови

logo-print

Во Србија уапсени лица вмешани во шверц на луѓе


Српската полиција вчера во Суботица уапси две лица вклучени во шверц на луѓе кон Унгарија, соопшти српското Министерство за внатрешни работи. Уапсените се обвинети дека во Унгарија незаконски внеле 20 лица, а меѓу нив и петмина Албанци, на кои за услугата им наплатиле по 15.000 евра.
XS
SM
MD
LG