Достапни линкови

logo-print

40 повредени во затворски бунт во Калифорнија


Околу 40 затвореници се повредени во затворскиот бунт во калифорнискиот машки затвор во местото Чино близу Лос Анџелес. Едно крило од затворот е уништено од пожарот, објавуваат американските медиуми.

XS
SM
MD
LG