Достапни линкови

logo-print

Новиот грип ја однесе првата жртва во Ирак


Ирачкиот министер за здравство денеска го потврди првиот случај на смрт од новиот грип Х1Н1. Ирачките здравствени власти соопштија дека од грипот умрела млада жена од сиромашно семејство во градот Наџаф. Од грипот, до сега умреа повеќе од 800 луѓе, од неговото појавување во април.

XS
SM
MD
LG