Достапни линкови

logo-print

Кина го прекина карантинот на градот погоден од пневмониска чума


Кина го прекина карантинот на градот Зикетан, погоден од пневмониска чума. Новинската агенција Џинхуа објави дека, повеќе од една недела, во градот немало нов случај на заболен од чумата и властите одлучиле да ја тргнат блокадата. Тројца селани умреа од опасната болест.

XS
SM
MD
LG