Достапни линкови

logo-print

11 луѓе загинаа во престрелки во Пакистан


Најмалку 11 луѓе, повеќето од нив исламистички милитанти, загинаа во престрелки во проблематичниот северозападен регоин на Пакистан, соопштуваат властите. Тие соопштуваат дека најмалку шестмина милитанти и двајца локални жители, меѓу кои и локалниот шеф на мировниот комитет, загинале за време на престрелката во градот Кавази, доцна синоќа.
Двајца земјоделци и полицаец биле убиени кога милитантите нападнале полициски конвој во градот Бану, во одделен инцидент, денеска.

XS
SM
MD
LG