Достапни линкови

logo-print

Абас реизбран за лидер на Фатах


Членовите на палестинското движење Фатах едногласно го реизбраа Махмуд Абас за водач на секуларното движење.
Делегатите, претходно одлучија да го одложат за утре гласањето за раководните тела на движењето.

XS
SM
MD
LG