Достапни линкови

logo-print

Ирачкото МНР од Иран бара информации за уапсените Американци


Ирачкиот министер за надворешни работи соопшти дека, од иранскиот амбасадор во Багдад, побарал информации за тројцата Американци уапсени во Иран по преминувањето на границата меѓу двете земји. Тројцата Американци беа уапсени откако за време на планинарење, во граничниот регион во Ирак, ја преминале границата со Иран. Техеран соопшти дека ги привел поради нелегално преминување на границата.

XS
SM
MD
LG