Достапни линкови

logo-print

Иран не може да произведе атомска бомба до 2013


Разузнавачкото биро на Стејт департментот заклучило дека, пред 2013 година, Иран нема да биде технички подготвен за производство на доволно чист ураниум што може да се користи за производство на атомска бомба. Проценките на разузнавачкото биро му биле доставени на Конгресот.
XS
SM
MD
LG